Svetlovody Solatube medzi svetovou špičkou ekologických riešení

Solarimpulse Certifikat Pre Svetlovody

Nadácia Solar Impulse Foundation si vybrala svetlovody Solatube ako jedno z 1000 ekologických a efektívnych riešení na celom svete
Je nám cťou oznámiť, že svetlovody Solatube TDD patria medzi inovácie, ktoré od Nadácie Solar Impulse získali označenie „Solar Impulse Efficient Solution“!

Nadácia Solar Impulse Foundation

Nadácia Solar Impulse úzko spolupracuje s Organizáciou spojených národov a s vládnymi organizáciami, ako sú Európska komisia, Svetová banka a UNESCO. V spolupráci s týmito organizáciami sa snaží prekonať častú priepasť medzi ekológiou a ekonomikou. Nadácia si zvolila za cieľ vybrať a propagovať 1 000 ekonomicky efektívnych riešení, ktoré pomáhajú chrániť životné prostredie.

Značka Solar Impulse Efficient Solution sa udeľuje inováciám, ktoré kombinujú kritériá technickej uskutočniteľnosti, pozitívny sociálny a environmentálny dopad a ekonomickú návratnosť. Značka Solar Impulse Efficient Solution slúži ako záruka kvality pre tých, ktorí chcú implementovať environmentálne čisté riešenia. Svetlovody Solatube boli vybrané v kategórii SDG11 – Riešenia pre udržateľné mestá a komunity.

Svetlovody Solatube

Svetlovody sú ideálnym riešením na osvetlenie interiérov – ekonomickým, energeticky efektívnym a hlavne ekologickým spôsobom. Výrazne znižujú potrebu elektrickej energie a zároveň poskytujú ľudom spojenie s exteriérom. Optické technológie svetlovodov Solatube výrazne zlepšujú spôsob získavania denného svetla a jeho prenos do interiérov.

Svetlovody Solatube sú vhodné skoro pre všetky typy priestorov a budov, či už ide o existujúce stavby, alebo novostavby. Na rozdiel od tradičných svetlíkov sú navrhnuté tak, aby adresovali problematické oblasti pri vedení slnečného svetla. Špeciálne tvarovaná kopula eliminuje oslnenie a nekonzistentné svetelné podmienky. Systém taktiež filtruje infračervené lúče, vďaka čomu sa interiér zbytočne nepriehrieva, a tiež aj ultrafialové lúče, ktoré prispievajú k vyblednutiu farieb nábytku a textílií. Tieto vlastnosti robia zo svetlovodov Solatube dokonalé riešenie pre domácnosti, kancelárie, ale aj výrobné priestory a sklady.