+ 421 903 200 555

SolaMaster

Väčšie rozmery pre vyšší výkon

Výhody série SolaMaster

Séria Solatube SolaMaster využíva vyspelé optické technológie za účelom optimálneho vyváženia intenzity osvetlenia, konzistencie osvetlenia a tepelného výkonu a súčasne znižuje náklady na prevádzku a údržbu systému. Je ideálna pre priestory s výškou stropu od 2,5 do 9m . Tento univerzálny produktový rad tubusových presvetľovacích zariadení je možné jednoducho použiť ako doplnok k tradičným osvetľovacím zariadeniam. Široká škála možností predstavuje veľký potenciál pri navrhovaní ideálneho presvetľovacieho systému pre akékoľvek miesto.

 • Poskytuje vysoko predvídateľné úrovne osvetlenia pre malé i veľké priestory v záujme zníženia spotreby energie.
 • Zabraňuje prenikaniu tepla zvonka v záujme zníženia potreby chladenia priestorov počas dňa a redukcie nákladov na prevádzku klimatizácie.
 • Môže sa prekonfigurovať, presmerovať a aktualizovať na vyššiu úroveň, aby splnila súčasné aj budúce stavebné požiadavky.

Technológia prinášajúca viac než len svetlo.

Presvetľovanie rozličných priestorov si vyžaduje predvídateľné množstvo prirodzeného svetla. Séria Solatube SolaMaster (s priemerom 530 mm) ponúka optické kopuly, ktoré zachytávajú slnečné lúče na úrovni strechy a prostredníctvom najreflexnejšej trubice na svete dokážu preniesť svetlo viac ako 15 m. Špeciálne navrhnuté difúzory potom rozptyľujú denné svetlo v priestore a umožňujú mu prístup aj na miesta, kde sa prirodzené svetlo uplatnilo len výnimočne.

Zachytenie

Maximálne zachytávanie svetla

Vyspelé optické kopuly zachytávajú denné svetlo pomocou autorsky chránených strešných technológií, ktoré zberajú ranné a popoludňajšie svetlo s nízkym uhlom dopadu, aby zvýšili svetelný výkon zariadenia.

Technológia Raybender® 3000

Patentovaná šošovka v Solatube 750 DS presmeruje svetlo s nízkym uhlom dopadu a eliminuje intenzívne svetlo s vysokým uhlom dopadu a teplo v záujme maximálneho zachytenia svetla a minimálneho prírastku tepla.

LightTracker™ Reflektor

Inovatívny reflektor inštalovaný v kopule modelu Solatube 330 DS je vyrobený z materiálu Spectralight® Infinity a vybavený technológiou Cool Tube, ktorá zvyšuje vstup svetla a minimalizuje prírastok solárneho tepla.

 
Prenos

Efektívny prenos

Najreflexnejšia trubica na svete prenáša maximálne množstvo denného svetla zo strechy k stropu s minimálnymi stratami svetla a dokonalým farebným podaním.

Technológia Cool Tube

Autorsky chránený materiál použitý v reflektoroch a trubiciach Solatube, ktorý odfiltruje teplom nasýtené infračervené žiarenie v záujme minimalizácie prírastku solárneho tepla.

Prenos

Kontrolovaný prísun

Špeciálne navrhnuté optické šošovky rovnomerne rozptýlia denného svetla v celej oblasti, čím redukujú oslňovanie a poskytujú vizuálny komfort.

Kopula Reflektor LightTracker Strešné lemovanie Predlžovacia trubica
Spectralight Infinity
Difúzor
Kopula s technológiou
Raybender 3000
Strešné lemovanie Uhlový adaptér
Spectralight Infinity
Predlžovacia trubica
Spectralight Infinity
Uhlový adaptér
Spectralight Infinity
Prechod na štvorec Difúzor
Výrobky Solatube používame už roky, aby sme vytvorili dynamické a inšpiratívne vzdelávacie prostredie. Navyše nám pomáhajú realizovať našu firemnú stratégiu v súvislosti s pokrokovým a kontrolovateľným denným osvetlením.

—Corky Bradley RB+B Architekt

Solatube 330 DS – OC (Open Seiling)

Solatube 330 DS (s priemerom 530 mm) je navrhnutý v záujme maximalizácie výstupného svetelného výkonu v ktorúkoľvek dennú dobu. S pomocou reflektora LightTracker™ účinne zachytáva slnečné lúče s nízkym uhlom dopadu ráno, neskoro popoludní, aj počas zimných mesiacov. Na obed zbiera lúče s vysokým uhlom dopadu v záujme vysokého výkonu. V kombinácii s odrazovým materiálom Spectralight® Infinity tvorí systém, ktorý je výrazne výkonnejší ako iné kópie svetlovodov Solatube.

Model Solatube 330 DS – OC je ideálny na osvetlenie priestorov s otvorenými stropmi ako športové haly, skladové priestory alebo otvorené kancelárie bez podhľadov, lobby, učebne, predajne atď.

 • Priemer : 530 mm
 • Osvetlená plocha: 24 – 50 m2
 • Doporučená dĺžka svetlovodu: 15 m+
 • EDCS (účinný povrch na zachytávanie denného svetla): 2129 cm2
 • SHGC ( koeficient prijatého tepla): 0.34
 • Potrebný montážny otvor v strope : 540 mm

Solatube 330 DS – CC (Close Ceiling)

Solatube 330 DS (s priemerom 530 mm) je navrhnutý v záujme maximalizácie výstupného svetelného výkonu v ktorúkoľvek dennú dobu. S pomocou reflektora LightTracker™ účinne zachytáva slnečné lúče s nízkym uhlom dopadu ráno, popoludní, počas zimných mesiacov. Na obed zbiera lúče s vysokým uhlom dopadu v záujme vysokého výkonu. V kombinácii s odrazovým materiálom Spectralight® Infinity tvorí systém, ktorý je výrazne výkonnejší ako iné kópie svetlovodov Solatube.

Model Solatube 330 DS-CC je ideálny na použitie s uzatvoreným stropom ako SDK podhľady, kazetové podhľady 600 x 600 mm, omietky. Vhodný do priestorov ako schodiská, kancelárske priestory, predajne, výrobné priestory, telocvične, nemocničné priestory atď.

 • Priemer : 530 mm
 • Osvetlená plocha: 24 – 50 m2
 • Doporučená dĺžka svetlovodu: 15 m+
 • EDCS (účinný povrch na zachytávanie denného svetla): 2129 cm2
 • SHGC (koeficient prijatého tepla): 0.34
 • Súčiniteľ prestupu tepla: U=0.7 W/m2K - U=1.3 W/m2K
 • Potrebný montážny otvor v strope: 540 mm

Solatube 750 DS – OC (Open Seiling)

Solatube 750 DS (s priemerom 530 mm) je navrhnutý tak, aby poskytoval konzistentný výstupný svetelný výkon počas celého dňa. Je vybavený technológiou Raybender® 3000, ktorá účinne zachytáva slnečné lúče s nízkym uhlom dopadu ráno, popoludní ,ale aj počas zimných mesiacov. Eliminuje obedné lúče s vysokým uhlom dopadu a zabraňuje oslneniu, svetelnému preťaženiu a prehriatiu systému. Je ideálny do priestorov, kde sa vyžaduje jednotná úroveň svetla počas obvyklých pracovných hodín. V kombinácii s odrazovým materiálom Spectralight® Infinity tvorí systém, ktorý je výrazne výkonnejší ako iné kópie svetlovodov Solatube.

Model Solatube 750 DS-O je určený na osvetlenie priestorov s otvorenými stropmi ako športové haly, skladové priestory alebo otvorené kancelárie bez podhľadov, lobby, učebne, predajne atď.

 • Priemer : 530 mm
 • Osvetlená plocha: 24 – 50 m2
 • Doporučená dĺžka svetlovodu: 15 m+
 • EDCS (účinný povrch na zachytávanie denného svetla): 4839cm2
 • SHGC ( koeficient prijatého tepla): 0.18
 • Potrebný montážny otvor v strope : 540 mm

Solatube 750 DS – CC (Close Ceiling)

Solatube 750 DS (s priemerom 530 mm) je navrhnutý tak, aby poskytoval konzistentný výstupný svetelný výkon a vizuálne pohodlie počas celého dňa. Je vybavený technológiou Raybender® 3000, ktorá účinne zachytáva slnečné lúče s nízkym uhlom dopadu ráno, neskoro popoludní, ale aj počas zimných mesiacov. Eliminuje obedné lúče s vysokým uhlom dopadu a zabraňuje oslneniu, svetelnému preťaženiu a prehriatiu systému. V kombinácii s odrazovým materiálom Spectralight® Infinity tvorí systém, ktorý je výrazne výkonnejší ako iné kópie svetlovodov Solatube.

Je ideálny do priestorov, kde sa vyžaduje jednotná úroveň svetla počas zvyčajného pracovného času. Model Solatube 750 DS-CC je ideálny na použitie s uzatvorenými stropmi ako SDK podhľady, kazetové podhľady 600x600mm alebo omietky. Vhodný do priestorov ako: schodiská, kancelárske priestory, predajne, výrobné priestory, telocvične, školy, nemocničné priestory atď.

 • Priemer : 530 mm
 • Osvetlená plocha: 24 – 50 m2
 • Doporučená dĺžka svetlovodu: 15 m+
 • EDCS (účinný povrch na zachytávanie denného svetla): 4839cm2
 • SHGC ( koeficient prijatého tepla): 0.18
 • Potrebný montážny otvor v strope : 540 mm

Rovné lemovanie

Vhodné na strechy s nízkym sklonom alebo ploché strechy. Dodáva sa vo výškach 200 mm alebo 280 mm. Lemovanie je vyrobené ako jeden kus, a tým zaručuje dokonalú tesnosť. Lemovanie je dodávané v čiernej farbe.

Lemovanie na zakázku

Pri špeciálnych požiadavkách sme schopní vyrobiť strešné lemovanie na mieru podľa požiadaviek zákazníka v rôznych tvaroch a materiáloch.

Kruhové difuzéry

Difuzér Prismatic Kruhový prismatický difúzor sa hodí prakticky do akéhokoľvek dizajnu a zabezpečí rozptyl denného svetla.

Difuzér OptiView® Difuzér OptiView je vybavený individuálnymi Fresnelovými šošovkami, ktoré ponúkajú jedinečný pohľad na oblohu a zároveň poskytujú bezkonkurenčný rozptyl svetla a vertikálne povrchové osvetlenie.

Štvorcové difuzéry

Naše štvorcové difuzéry sú navrhnuté na integráciu do štandardných komerčných zavesených stropov s použitím prechodového dielu.

Difuzér Prismatic Ideálne kopíruje vzhľad a štýl tradičných svietidiel. Štvorcové prismatické difuzéry zapadnú prakticky do akéhokoľvek priestoru a zabezpečujú vynikajúci rozptyl svetla.

Difuzér OptiView® Štvorcový difuzér OptiView je vybavený individuálnymi Fresnelovými šošovkami, ktoré ponúkajú jedinečný výhľad na oblohu a zároveň poskytujú bezkonkurenčný rozptyl svetla a vertikálne povrchové osvetlenie.

Kopula 330 DS

Akrylátová kopula 330 DS je vybavená systémom Light Tracker™, ktorý je umiestnený zo severnej strany, čo zvyšuje účinnosť svetlovodu. Kopula 330 DS je odolná voči UV žiareniu (UVA/UVB/UVC) a tak časom neprichádza k jej znehodnoteniu. Kopulová zostava obsahuje balíček fixačných doplnkov a tiež kopulový krúžok na napojenie predlžovacej trubice Spectralight®Infinity.

Kopula 750 DS

Akrylátová kopula 750 DS využíva technológiu Raybender® 3000 založenú na systéme Fresnelových šošoviek. Vďaka tejto technológii je maximalizovaná zberná plocha EDCS až na hodnotu 4838 cm2, čo je dvojnásobok zbernej plochy ako pri čírej kopuly. Systém vybavený kopulou 750 DS poskytuje konzistentné osvetlenie, vizuálne pohodlie a výborné tepelné vlastnosti rovnaké počas celého roka. Kopula 750 DS je odolná a UV stabilná (UVA/UVB/UVC).

Vnútorná kopula

Vnútorná akrylátová kopula navrhnutá pre použitie s kopulou 750 DS. Prídavná vnútorná kopula je účinný izolačný prvok, ktorý eliminuje množstvo energetických strát a ziskov svetlovodu. Taktiež je vhodná ako dodatočná ochrana pre oblasti s extrémnymi poveternostnými podmienkami.

Predlžovacia trubica

Predlžovacie trubice obsahujú odrazovú vrstvu Spectralight® Infinity s odrazivosťou 99.7%. Vďaka tomuto materiálu je možné vedenie denného svetla na veľké vzdialenosti s minimálnym úbytkom pri viacnásobných odrazoch. Tubus je vybavený technológiou Cool Tube, ktorá zabraňuje prechodu infračerveného žiarenia. Aj vďaka tejto technológii sa výrazne vylepšujú tepelno-izolačné vlastnosti. Tubus je dodávaný v dĺžke 600 mm.

Predlžovacia trubica s uhlovým adaptérom 0-45 stupňov

Sada hornej a dolnej trubice, obe s možným uhlom do 45 stupňov, s odrazovým materiálom Spectralight® Infinity umožnia vedenie svetlovodu aj inak ako priamo.

Uhlový adaptér 0 – 90 stupňov

Uhlový adaptér 0 – 90 stupňov umožňuje inštaláciu okolo náročných prekážok. S tromi zabudovanými 30 stupňovými adaptérmi vám táto predlžovacia trubica dáva flexibilitu pri montáži. Uhlový adaptér obsahuje Spectralight® Infinity s odrazivosťou 99.7%. Vďaka tomuto materiálu je možné vedenie denného svetla na veľké vzdialenosti s minimálnym úbytkom pri viacnásobných odrazoch. Uhlový adaptér je vybavený technológiou Cool Tube, ktorá zabraňuje prechodu infračerveného žiarenia. Aj vďaka tejto technológii sa výrazne zlepšujú tepelno-izolačné vlastnosti.

Prechod na štvorec

Prechodový prvok s rozmermi 600 x 600 x 230 mm umožňuje inštaláciu štvorcového difuzéru do akéhokoľvek podhľadu. Tento prvok je kompatibilný aj s klasickým kazetovým podhľadom ako náhrada za jednu kazetu.

Šošovka

Tepelne izolačná šošovka vytvára izolačný predel na elimináciu tepelných ziskov a strát.

Izolácia lemovania

Izolačný materiál zo strany svetlovodu (Flashing Insulator) zabezpečí vylúčenie kondenzácie vznikajúcej na lemovaní, ako aj tepelné straty samotným stavebným otvorom. Izolácia sa upevní k základu lemovania a horná trubica sa zasunie cez otvor, ktorý vytvára tesnenie medzi vnútorným priestorom a kovovým lemovaním. Izoláciu je možné použiť aj na miestach prestupu tubusu fóliou, ktoré nie je možné neskôr oblepiť páskou.

UMELÉ OSVETLENIE

Ak je systém Solatube vybavený prídavným osvetlením, poskytuje v nočných hodinách možnosť zapnutia umelého svetla. Systém obsahuje závit E27, do ktorého je možné nainštalovať ľubovoľný zdroj svetla (žiarivka, žiarovka alebo LED). Výrobok je certifikovaný pre použitie v svetlovodoch.

ZATEMŇOVACÍ DIEL

Solatube Daylight Dimmer™ dokáže jednoducho regulovať množstvo denného svetla vstupujúceho do miestnosti. Svetlo je možné regulovať od 0 – 100%. Vďaka tomu budete mať vždy ideálne množstvo denného svetla. Zatemňovací diel je možné ovládať pomocou diaľkového ovládania, vypínača umiestneného na stene alebo zakomponovať do inteligentného systému objektu.

BEZPEČNOSTNÁ ZOSTAVA

Bezpečnostná nerezová tyč zabraňuje vniknutiu do interiéru zo strechy cez systém Solatube.

NADSTAVCE

V lokalitách s vysokým výskytom snehu je vhodné použiť nadstavce na zvýšenie úrovne kopulového systému. K dispozícii sú v dĺžkach 50, 100, 300, 600, 900 a 1200 mm. Pre výšku nadstavca je potrebné objednať dodatočné trubice Spectralight® Infinity.

 
 

Solatube 330 DS – OC (Open Seiling)

Solatube 330 DS (s priemerom 530 mm) je navrhnutý v záujme maximalizácie výstupného svetelného výkonu v ktorúkoľvek dennú dobu. S pomocou reflektora LightTracker™ účinne zachytáva slnečné lúče s nízkym uhlom dopadu ráno, neskoro popoludní, aj počas zimných mesiacov. Na obed zbiera lúče s vysokým uhlom dopadu v záujme vysokého výkonu. V kombinácii s odrazovým materiálom Spectralight® Infinity tvorí systém, ktorý je výrazne výkonnejší ako iné kópie svetlovodov Solatube.

Model Solatube 330 DS – OC je ideálny na osvetlenie priestorov s otvorenými stropmi ako športové haly, skladové priestory alebo otvorené kancelárie bez podhľadov, lobby, učebne, predajne atď.

 • Priemer : 530 mm
 • Osvetlená plocha: 24 – 50 m2
 • Doporučená dĺžka svetlovodu: 15 m+
 • EDCS (účinný povrch na zachytávanie denného svetla): 2129 cm2
 • SHGC ( koeficient prijatého tepla): 0.34
 • Potrebný montážny otvor v strope : 540 mm

Solatube 330 DS – CC (Close Ceiling)

Solatube 330 DS (s priemerom 530 mm) je navrhnutý v záujme maximalizácie výstupného svetelného výkonu v ktorúkoľvek dennú dobu. S pomocou reflektora LightTracker™ účinne zachytáva slnečné lúče s nízkym uhlom dopadu ráno, popoludní, počas zimných mesiacov. Na obed zbiera lúče s vysokým uhlom dopadu v záujme vysokého výkonu. V kombinácii s odrazovým materiálom Spectralight® Infinity tvorí systém, ktorý je výrazne výkonnejší ako iné kópie svetlovodov Solatube.

Model Solatube 330 DS-CC je ideálny na použitie s uzatvoreným stropom ako SDK podhľady, kazetové podhľady 600 x 600 mm, omietky. Vhodný do priestorov ako schodiská, kancelárske priestory, predajne, výrobné priestory, telocvične, nemocničné priestory atď.

 • Priemer : 530 mm
 • Osvetlená plocha: 24 – 50 m2
 • Doporučená dĺžka svetlovodu: 15 m+
 • EDCS (účinný povrch na zachytávanie denného svetla): 2129 cm2
 • SHGC (koeficient prijatého tepla): 0.34
 • Súčiniteľ prestupu tepla: U=0.7 W/m2K - U=1.3 W/m2K
 • Potrebný montážny otvor v strope: 540 mm

Solatube 750 DS – OC (Open Seiling)

Solatube 750 DS (s priemerom 530 mm) je navrhnutý tak, aby poskytoval konzistentný výstupný svetelný výkon počas celého dňa. Je vybavený technológiou Raybender® 3000, ktorá účinne zachytáva slnečné lúče s nízkym uhlom dopadu ráno, popoludní ,ale aj počas zimných mesiacov. Eliminuje obedné lúče s vysokým uhlom dopadu a zabraňuje oslneniu, svetelnému preťaženiu a prehriatiu systému. Je ideálny do priestorov, kde sa vyžaduje jednotná úroveň svetla počas obvyklých pracovných hodín. V kombinácii s odrazovým materiálom Spectralight® Infinity tvorí systém, ktorý je výrazne výkonnejší ako iné kópie svetlovodov Solatube.

Model Solatube 750 DS-O je určený na osvetlenie priestorov s otvorenými stropmi ako športové haly, skladové priestory alebo otvorené kancelárie bez podhľadov, lobby, učebne, predajne atď.

 • Priemer : 530 mm
 • Osvetlená plocha: 24 – 50 m2
 • Doporučená dĺžka svetlovodu: 15 m+
 • EDCS (účinný povrch na zachytávanie denného svetla): 4839cm2
 • SHGC ( koeficient prijatého tepla): 0.18
 • Potrebný montážny otvor v strope : 540 mm

Solatube 750 DS – CC (Close Ceiling)

Solatube 750 DS (s priemerom 530 mm) je navrhnutý tak, aby poskytoval konzistentný výstupný svetelný výkon a vizuálne pohodlie počas celého dňa. Je vybavený technológiou Raybender® 3000, ktorá účinne zachytáva slnečné lúče s nízkym uhlom dopadu ráno, neskoro popoludní, ale aj počas zimných mesiacov. Eliminuje obedné lúče s vysokým uhlom dopadu a zabraňuje oslneniu, svetelnému preťaženiu a prehriatiu systému. V kombinácii s odrazovým materiálom Spectralight® Infinity tvorí systém, ktorý je výrazne výkonnejší ako iné kópie svetlovodov Solatube.

Je ideálny do priestorov, kde sa vyžaduje jednotná úroveň svetla počas zvyčajného pracovného času. Model Solatube 750 DS-CC je ideálny na použitie s uzatvorenými stropmi ako SDK podhľady, kazetové podhľady 600x600mm alebo omietky. Vhodný do priestorov ako: schodiská, kancelárske priestory, predajne, výrobné priestory, telocvične, školy, nemocničné priestory atď.

 • Priemer : 530 mm
 • Osvetlená plocha: 24 – 50 m2
 • Doporučená dĺžka svetlovodu: 15 m+
 • EDCS (účinný povrch na zachytávanie denného svetla): 4839cm2
 • SHGC ( koeficient prijatého tepla): 0.18
 • Potrebný montážny otvor v strope : 540 mm

Prečo Svetlovody Solatube®

Svetlovody Solatube nie sú navrhnuté iba na privedenie denného svetla. Na vytvorenie Systému denného osvetlenia je totiž potrebné viac, než to čo vidí oko. Naši inžinieri premysleli i tie najmenšie nuansy a navrhli produkty, ktoré sú vo svojom odbore svetovou jednotkou.

Cenová kalkulácia