+ 421 903 200 555

Brighten Up

To pravé pre každú miestnosť

Benefity série Brighten Up

Séria Solatube Brighten up disponuje pokročilou optickou technológiou, vďaka ktorej ponúka vysoký svetlený výkon a tak, zabezpečuje dostatok svetla pre akýkoľvek priestor. Vďaka uhlovým adaptérom je možné vyhnúť sa prekážkam pri vedení systému, takže svetlo môže byť privedené presne na miesto kde je potrebné bez väčších stavebných úprav. Výsledkom spojenia technológii svetlovodu Solatube je efektívne a energeticky úsporne riešenie osvetlenia denným svetlom v miestach, kde okná a svetlíky neplnia svoju úlohu.

 • Využíva najporočilejšiu optiku.
 • Poskytuje plnohodnotné nezafarbené denné svetlo (CRI 100).
 • Filtruje infračervené žiarenie, čo zabraňuje prehrievaniu systému.
 • Blokuje ultrafialové žiarenie, ktorého pôsobením dochádza k vyblednutiu nábytku a textílií.

Technológia prinášajúca viac než len svetlo.

Séria Brighten Up využíva optické technológie vďaka ktorým prináša optimálne množstvo čistého, prirodzeného denného svetla do interiéru s minimálnymi tepelnými stratami a tepelným ziskom. Systém pomocou patentovanej kopule zachytáva denné svetlo od východu po západ slnka. Svetlo je následne prenášané do interiéru na dĺžku do 9 m (bez výrazných strát) pomocou vysoko reflexívnych trubíc. Následne špeciálne navrhnuté šošovky roztylujú denné svetlo do celého priestoru.

Zachytenie

Zachytenie

Pokročilá optická kopula zachytáva denné svetlo pomocou patentovaných technológie, ktorá láme ranné a poobedné lúče pod nízkym uhlom do systému a tak zvyšuje výstupnú intenzitu. Kopula zároveň obsahuje UV filter a neprepúšťa škodlivé UV lúče.

Raybender® 3000

Presmeruje lúče dopadajúce pod nízkym uhlom a zabraňuje nadmernému prísunu energie pri vysokom uhle lúčov (v lete na obed) a tak zabezpečuje stabilné denné svetlo pri minimálnom tepelnom zisku.

LightTracker™ Reflektor

Pomáha k maximalizácii množstva vstupujúceho svetla do systému.

 
Prenos

Prenos

Najreflexívnejší materiál na svete zabezpečuje maximálny prenos denného svetla do interiéru s minimálnymi stratami a zachovaním farebného spektra.

Technológia Cool Tube

Materiál používaný v tubusoch Solatube filtruje teplo vchádzajúce formou infračervených lúčov vďaka čomu minimalizuje tepelné zisky.

Prenos

Rozptyl

Špeciálne navrhnuté optické šošovky rozptyľujú svetlo rovnomerne po celom priestore, neoslňujú a poskytujú vizuálny konfort.

Kopula s technológiou Raybender 3000 Reflektor LightTracker Strešné lemovanie Horný diel s adaptérom Predlžovacia trubica Spodný diel s adaptérom Rozptyľovač/Difuzér

Svetlovody Solatube neprinášajú “len” svetlo do interiéru. Prinášajú ho so štýlom. Naše difuzéry zlepšia vzhľad každého interiéru v súhre s denným svetlom.

Svetlovody Solatube nielenže pozitívne zlepšujú prostredie pre výučbu a morálku študentov a zamestnancov, ale tiež šetria značné finančné prostriedky, ktoré môžeme použiť na ďalšie zlepšovanie školy.

—Richard Cosgrove Douglas County School District

160DS

Tento model je vybavený technológiou Raybender® 3000 a reflektorom LightTracker™ čím vytvárajú účinný povrch zachytávajúci denné svetlo (EDCS) takmer dvojnásobne väčší v porovnaní s čírou kopulou. V kombinácii s odrazovým materiálom Spectralight Infinity tvorí systém, ktorý je výrazne výkonnejší ako iné svetlovody. Tento model je charakteristický výbornými tepelnými parametrami.

Ideálny pre použitie v kúpeľniach, chodbách, vstupných halách, technických miestnostiach, šatníkoch, kuchyniach, detských izbách, kanceláriach atď.

 • Priemer : 250 mm
 • Osvetlená plocha: 9 – 14 m2
 • Doporučená dĺžka svetlovodu: 6 m+
 • EDCS (účinný povrch na zachytávanie denného svetla): 1032 cm2
 • SHGC ( koeficient prijatého tepla): 0.2 – 0.34
 • Súčiniteľ prestupu tepla : U=0.5 W/m2K - U=1.3 W/m2K
 • Potrebný montážny otvor v strope : 275 mm

290DS

Tento model je vybavený technológiou Raybender® 3000 a reflektorom LightTracker™ čím vytvárajú účinný povrch zachytávajúci denné svetlo (EDCS) takmer dvojnásobne väčší v porovnaní s čírou kopulou. V kombinácii s odrazovým materiálom Spectralight Infinity tvorí systém, ktorý je výrazne výkonnejší ako iné svetlovody. Tento model je charakteristický výbornými tepelnými parametrami a množstvom svetla.

Ideálny pre použitie v kúpeľniach, chodbách, vstupných halách, technických miestnostiach, šatníkoch, kuchyniach, detských izbách, kanceláriach atď.

 • Priemer : 350 mm
 • Osvetlená plocha: 18 – 23 m2
 • Doporučená dĺžka svetlovodu: 9 m+
 • EDCS(účinný povrch na zachytávanie denného svetla): 1871 cm2
 • SHGC( koeficient prijatého tepla): 0.2 – 0.3
 • Súčiniteľ prestupu tepla : U=0.7 W/m2K - U=1.3 W/m2K
 • Potrebný montážny otvor v strope : 375 mm

Rovné lemovanie

Vhodné na strechy s nízkym sklonom alebo ploché strechy. Dodáva sa vo výškach 100 mm alebo 150 mm. Lemovanie je vyrobené ako jeden kus, a tým zaručuje dokonalú tesnosť. Lemovanie je dodávané v čiernej farbe.

Šikme lemovanie

Poskytuje horizontálne vyústenie na zošikmenej streche. Lemovanie je vyrobené ako jeden kus, a tým zaručuje dokonalú tesnosť. Lemovanie je dodávané v čiernej farbe.

Univerzálne hliníkove

Univerzálne hliníkové lemovanie vhodné pre šikmé strechy. Jeho flexibilita umožňuje použitie takmer pri všetkých typoch strešnej krytiny. Lemovanie je možné tvarovať 3D. Lemovanie sa dodáva v čiernej farbe.

Lemovanie na betónovu krytinu

Vhodné na šikmé strechy. Lemovanie je vyrobené ako jeden kus z polypropylénu, a tým zaručuje dokonalú tesnosť. Nahrádza jednu škridlu (model 160DS) alebo štyri (model 290DS) škridle. Lemovanie je dodávané v čiernej farbe.

Lemovania na zakázku

Pri špeciálnych požiadavkách sme schopní vyrobiť strešné lemovanie na mieru podľa požiadaviek zákazníka v rôznych tvaroch a materiáloch.

Difúzery

Stropný difuzér predstavuje formu, ktorá podčiarkuje dizajnové rysy a tvarové línie interiéru, ale pre ideálne naplnenie predstáv musí spĺňať aj veľa technických parametrov. Od stropného difuzéra sa očakáva maximálna priepustnosť svetla, dokonalý rozptyl do interiéru, výborné tepelno-izolačné vlastnosti a v neposlednom rade kompaktnosť napojenia na svetlovodnú sústavu.

JustFrost™
JustFrost™

Jednoducho úžasné! JustFrost prináša denné svetlo v dokonalom a modernom dizajne.

TierDrop™
TierDrop™

Nádherný kaskádový dizajn v kombinácii s nízkym profilom pôsobí elegantne v každej miestnosti.

OptiView®
OptiView®

Jedinečné šošovky OptiView® prinášajú rafinovaný pohľad na oblohu.

OptiView Classic/Vusion™
Classic Vusion™

Klasické minimalistické difuzéry, ktorých dizajn ladí s väčšinou dekorácii.

QuadraFrost™
JustFrost™ Square

Čisté a moderné línie.

QuadraFrost™
OptiView® Square

Prináša úžasné denné svetlo so symetriou a štýlom.

AuroraGlo™
AuroraGlo™

Keď priestor vyžaduje dizajnový element, AuroraGlo ponúka jedinečné riešenie.

VividShade™
VividShade™

Vivid Shade zdôrazňuje denné svetlo s exkluzívnym látkovým dizajnom.

PREDLŽOVACIA TRUBICA

Predlžovacie trubice obsahujú odrazovú vrstvu Spectralight Infinity s odrazivosťou 99.7%. Vďaka tomuto materiálu je možné vedenie denného svetla na veľké vzdialenosti s minimálnym úbytkom pri viacnásobných odrazoch. Tubus je vybavený technológiou“ cool tube“, ktorá zabraňuje prechodu infračerveného žiarenia. Aj vďaka tejto technológii sa výrazne znižujú tepelno- izolačné vlastnosti. Tubus je dodávaný v dĺžkach 400 mm a 600 mm.

UHLOVÝ ADAPTÉR 0-90 STUPŇOV

Poskytuje horizontálne vyústenie na zošikmenej streche. Lemovanie je vyrobené ako jeden kus, a tým zaručuje dokonalú tesnosť. Lemovanie je dodávané v čiernej farbe.

ŠOŠOVKA

Poskytuje zvýšenú izoláciu difuzéru a zabraňuje vniknutie vlhkosti do systému.

SEVERE CLIMATE CONTROL

Izolačný prvok systému severe climate control umožňuje vznik viacero uzavretých vzduchových častí a tak eliminuje vznik energetických strát aj ziskov svetlovodov.

IZOLÁCIA LEMOVANIA

Izolačný materiál pomáha eliminovať kondenzáciu vznikajúcu na lemovaní ako aj tepelné straty samotným stavebným otvorom. Izolácia sa upevní k základu lemovania a horná trubica sa zasunie cez otvor, ktorý vytvára tesnenie medzi vnútorným priestorom a kovovým lemovaním. Izoláciu je možné použiť aj na miestach prestupu tubusu fóliou, ktoré nie je možné neskôr oblepiť páskou.

VNÚTORNÁ KOPULA

Prídavná vnútorná kopula je účinný izolačný prvok, ktorý eliminuje množstvo energetických strát a ziskov svetlovodou. Taktiež je vhodná ako dodatočná ochrana pre oblasti s extrémnymi poveternostnými podmienkami.

UMELÉ OSVETLENIE

Ak je systém Solatube vybavený prídavným osvetlením, poskytuje v nočných hodinách možnosť zapnutia umelého svetla. Systém obsahuje závit E27, do ktorého je možné nainštalovať ľubovoľný zdroj svetla (žiarivka, žiarovka alebo LED). Výrobok je certifikovaný pre použitie v svetlovodoch.

ZATEMŇOVACÍ DIEL

Solatube Daylight Dimmer™ dokáže jednoducho regulovať množstvo denného svetla vstupujúceho do miestnosti. Svetlo je možné regulovať od 0 – 100%. Vďaka tomu budete mať vždy ideálne množstvo denného svetla. Zatemňovací diel je možné ovládať pomocou diaľkového ovládania, vypínača umiestneného na stene alebo zakomponovať do inteligentného systému objektu.

VENTILAČNÁ ZOSTAVA

Ventilačná zostava minimalizuje prechody cez stropy, a tým im dodáva atraktívnejší vzhľad. Je určená pre priestory so zvýšenou vlhkosťou, ako sú napríklad kúpeľne, záchody, kryté bazény atď. Zostava obsahuje vysokovýkonný motor ( 180m3/h) s nízkou hlučnosťou a difuzér zostavy. Zostava neobsahuje vypínač a strešné lemovanie pre odvetranie.

LEMOVANIE VENTILAČNEJ ZOSTAVY

Lemovanie sa používa k vyústeniu ventilačnej zostavy na strešnej krytine. Lemovanie obsahuje spätnú klapku, ktorá zabezpečuje správne prúdenie vzduchu. Ideálne pre eternitové, plechové alebo PVC krytiny. Pre škridlové krytiny je vhodné použiť lemovania priamo od výrobcu krytiny.

NADSTAVCE

V lokalitách s vysokým výskytom snehu je vhodné použiť nadstavce na zvýšenie úrovne kopule systému. K dispozícii sú v dĺžkach 50, 100, 300, 600, 900 a 1200 mm. Pre výšku nadstavca je potrebné objednať dodatočné trubice Spectralight® Infinity.

 
 

160DS

Tento model je vybavený technológiou Raybender® 3000 a reflektorom LightTracker™ čím vytvárajú účinný povrch zachytávajúci denné svetlo (EDCS) takmer dvojnásobne väčší v porovnaní s čírou kopulou. V kombinácii s odrazovým materiálom Spectralight Infinity tvorí systém, ktorý je výrazne výkonnejší ako iné svetlovody. Tento model je charakteristický výbornými tepelnými parametrami.

Ideálny pre použitie v kúpeľniach, chodbách, vstupných halách, technických miestnostiach, šatníkoch, kuchyniach, detských izbách, kanceláriach atď.

 • Priemer : 250 mm
 • Osvetlená plocha: 9 – 14 m2
 • Doporučená dĺžka svetlovodu: 6 m+
 • EDCS (účinný povrch na zachytávanie denného svetla): 1032 cm2
 • SHGC ( koeficient prijatého tepla): 0.2 – 0.34
 • Súčiniteľ prestupu tepla : U=0.5 W/m2K - U=1.3 W/m2K
 • Potrebný montážny otvor v strope : 275 mm

290DS

Tento model je vybavený technológiou Raybender® 3000 a reflektorom LightTracker™ čím vytvárajú účinný povrch zachytávajúci denné svetlo (EDCS) takmer dvojnásobne väčší v porovnaní s čírou kopulou. V kombinácii s odrazovým materiálom Spectralight Infinity tvorí systém, ktorý je výrazne výkonnejší ako iné svetlovody. Tento model je charakteristický výbornými tepelnými parametrami a množstvom svetla.

Ideálny pre použitie v kúpeľniach, chodbách, vstupných halách, technických miestnostiach, šatníkoch, kuchyniach, detských izbách, kanceláriach atď.

 • Priemer : 350 mm
 • Osvetlená plocha: 18 – 23 m2
 • Doporučená dĺžka svetlovodu: 9 m+
 • EDCS(účinný povrch na zachytávanie denného svetla): 1871 cm2
 • SHGC( koeficient prijatého tepla): 0.2 – 0.3
 • Súčiniteľ prestupu tepla : U=0.7 W/m2K - U=1.3 W/m2K
 • Potrebný montážny otvor v strope : 375 mm

Difúzery

Stropný difuzér predstavuje formu, ktorá podčiarkuje dizajnové rysy a tvarové línie interiéru, ale pre ideálne naplnenie predstáv musí spĺňať aj veľa technických parametrov. Od stropného difuzéra sa očakáva maximálna priepustnosť svetla, dokonalý rozptyl do interiéru, výborné tepelno-izolačné vlastnosti a v neposlednom rade kompaktnosť napojenia na svetlovodnú sústavu.

JustFrost™
JustFrost™

Jednoducho úžasné! JustFrost prináša denné svetlo v dokonalom a modernom dizajne.

TierDrop™
TierDrop™

Nádherný kaskádový dizajn v kombinácii s nízkym profilom pôsobí elegantne v každej miestnosti.

OptiView®
OptiView®

Jedinečné šošovky OptiView® prinášajú rafinovaný pohľad na oblohu.

OptiView Classic/Vusion™
Classic Vusion™

Klasické minimalistické difuzéry, ktorých dizajn ladí s väčšinou dekorácii.

QuadraFrost™
OptiView®

Prináša úžasné denné svetlo so symetriou a štýlom.

AuroraGlo™
AuroraGlo™

Keď priestor vyžaduje dizajnový element, AuroraGlo ponúka jedinečné riešenie.

VividShade™
VividShade™

Vivid Shade zdôrazňuje denné svetlo s exkluzívnym látkovým dizajnom.

Prečo Svetlovody Solatube®

Svetlovody Solatube nie sú navrhnuté iba na privedenie denného svetla. Na vytvorenie Systému denného osvetlenia je totiž potrebné viac, než to čo vidí oko. Naši inžinieri premysleli i tie najmenšie nuansy a navrhli produkty, ktoré sú vo svojom odbore svetovou jednotkou.

Cenová kalkulácia