Prirodzené denné svetlo, ktoré pomáha zabíjať baktérie v interiéri.

Nedávny článok o zdraví na stránkach spoločnosti NPR s názvom „Babička mala pravdu: Slnko pomáha zabíjať baktérie v interiéri“, diskutuje o výskumnej štúdii uskutočnenej University of Oregon s cieľom vyhodnotiť vplyv slnečného žiarenia na prach a baktérie v interiéri. Podľa prieskumu uverejneného v časopise Microbiom: „Izby vystavené dennému svetlu majú menej baktérií.“ Štúdia v skutočnosti ukázala, že miestnosti s dostatkom denného svetla mali asi o polovicu menej životaschopných baktérií, v porovnaní s tmavými miestnosťami.“

1miestnosti S Denným Svetom Maju O Polovic Menej Bakterii

Ukázalo sa tiež, že miestnosti presvetlené denným svetlom majú menej druhov baktérií, ktoré vznikajú vďaka odumretej ľudskej koži, vrátane tých, o ktorých je známe, že spôsobujú ochorenie dýchacích ciest a bližšie sa podobali vonkajším bakteriálnym spoločenstvám.

 

Kevin Van Den Wymelenberg, spoluautor štúdie a riaditeľ Centra biológie a životného prostredia na univerzite v Oregone, dospel k záveru, že: „Do dnešného dňa sa denné svetlo týkalo viac vizuálneho pohodlia a zdravia len okrajovo. Teraz však môžeme s istotou povedať, že denné svetlo ovplyvňuje kvalitu nášho ovzdušia. “

Tieto zistenia sú pre nás skvelé správy. Čo však robiť izbách bez okien alebo s obmedzeným slnečným žiarením? Znamená to, že sú odsúdené byť prašným prostredím s množstvom baktérií? Existuje aj iná možnosť, ktorá je jednoduchá a efektívna: osvetlenie pomocou svetlovodov. Svetlovody distribuujú slnečné svetlo do priestorov, ktoré by inak zostali bez denného svetla. Svetlovody privádzajú prirodzené denné svetlo, bez komplikovaných stavebných úprav, do vášho domova.

Svetlovody fungujú na jednoduchom princípe. Kopula na vašej streche zachytáva slnečné svetlo po celý deň a vedie ju cez trubicu vyrobenú z najreflexnejšieho materiálu na svete, následne ju distribuuje cez difuzér ako krásne rozptýlené denné svetlo vo vašom interiéri. Poskytuje vizuálny komfort a súčasne vylučuje baktérie z tradične tmavých priestorov.

 

Ak sa chcete dozvedieť, ako môže denné osvetlenie maximalizovať prirodzené svetlo vo vašej domácnosti a minimalizovať nezdravé baktérie, viac informácii nájdete na našich stránkach www.solatube.sk. Prípadne nás môžete priamo kontaktovať a radi zodpovieme vaše otázky ohľadne svetlovodov, alebo si dohodneme stretnutie priamo u vás.

Svetlovod Svetlovody Denne Svetlo Bakterie