Navrhnuté pre pokoj v duši

Keď si vyberiete svetlovody Solatube, vyberáte si kvalitu, ktorá bola overená časom. Každý materiál a komponent je špeciálne zvolený a navrhnutý pre maximálny výkon, jednoduchú inštaláciu a ochranu pred poveternostnými vplyvmi. Na väčšinu našich komponentov ponúkame 10-ročnú záruku.

Odolné voči zatekaniu

Svetlovody Solatube používajú vylisované bezšvové strešné lemovanie, ktoré sa dá namontovať na akýkoľvek sklon a tvar strechy. Materiály sú navrhnuté tak, aby odolali tým najdrsnejším podmienkam dlhé roky. Veľkou výhodou svetlovodou je, že prestupy v strešnom plášti sú výrazne menšie a spoje sú kratšie, ako u veľkých tradičných svetlíkov. Svetlovody sú navrhnuté tak, aby na nich nestála voda a nezachytávali sa nečistoty. Všetky skrutkové spoje sú prekryté, čo eliminuje možnosť zatekania.

 

Tepelno-izolačné vlastnosti

Svetlovody Solatube poskytujú bezkonkurenčné parametre prestupu tepla. Naša technológia InfraReduction Technology, integrovaná do nášho tubusu Spectralight Infinity, využíva vlastný proces na odfiltrovanie infračervených vlnových dĺžok a tak minimalizuje zisk solárneho tepla. Tepelné prerušenia navrhnuté medzi lemovaním a potrubím zaisťujú, že teplo nebude odvádzané zo strechy do interiéru. Pre väčšinu modelov sú k dispozícii aj tepelnoizolačné panely.

Bez škodlivého UV žiarenia

Naše optické kupoly zabraňujú prakticky všetkým vlnovým dĺžkam UV žiarenia vstúpiť do syvetlovodu. Je to dôležité, pretože UV svetlo môže mať negatívny vplyv na stavebné materiály, s ktorými prichádza do styku – ako sú koberce, odevy, nábytok a umelecké diela.

Bez oslnenia

Svetlovody Solatube sú navrhnuté tak, aby zabránili oslneniu počas Najväčšej slnečnej intenzity.Technológia Raybender® 3000 filtruje silné poludňajšie lúče a prepúšťa len tie, ktoré sú príjemné pre oči. To poskytuje konzistentné denné svetlo od rána do neskorého popoludnia. Jedinečné optické difúzne šošovky Solatube navyše presne rozptyľujú a privádzajú svetlo tam, kde je potrebné a požadované pre vyvážené vizuálne prostredie.

Energeticky úsporné

Inštalácia svetlovodov znižuje spotrebu elektrickej energie a emisie skleníkových plynov vznikajúcich pri výrobe elektriny. Vďaka vynikajúcej tepelnej účinnosti svetlovodov Solatube dochádza počas zimy k minimálnym stratám tepla, čím sa znižujú náklady na vykurovanie. Počas horúcich dní sa do budovy zasa dostáva minimum tepla, čím sa znižujú náklady na chladenie.

Energeticky Usporne Svetlovody Uspora

Energeticky úsporné

Svetlovody Solatube sa nespoliehajú na pohyblivé časti, vďaka čomu je systém prakticky bezúdržbový. Patentované uchytenie kupolového systému zabraňujú vniknutiu hmyzu a nečistôt. Okrem toho sú kupola a lemovanie navrhnuté tak, aby eliminovali hromadenie nečistôt. Na rozdiel od tradičných svetlíkov, ktoré vyžadujú pravidelné čistenie a kontrolu, systém Solatube nevyžaduje neustálu údržbu.