+ 421 903 200 555

Komerčné priestory

Priestor

OBCHODNÉ PRIESTORY

V obchodných priestoroch plných denného svetla sa zákazník cíti pohodlne a príjemne a je aj ochotný stráviť v obchode dlhší čas. Vďaka výborným tepelnoizolačným vlastnostiam svetlovodov Solatube nedochádza k prehrievaniu priestorov, čo tiež prispieva ku komfortu predajne. Zachovanie farebného spektra, vďaka privedeniu denného svetla zabezpečí, že zákazník vidí reálne farby, a tak bude aj po nákupe spokojný so svojím výberom.

VÝROBNÉ PRIESTORY

Denné svetlo prispieva k vyššej kvalite a presnosti pri výrobe. Zabezpečuje vyššiu produktivitu práce a znižuje chorobnosť zamestnancov. Tým je možné optimalizovať aj náklady na výrobu. V rámci ekonomických faktorov je taktiež potrebné brať do úvahy to, že vďaka svetlovodom je možné nahradiť v priemere 7,5 hodiny umelého osvetlenia denným svetlom.

SKLADOVÉ PRIESTORY

Vďaka novým svetlovodom M74 so zosilňovačom je možné jednoducho presvetliť aj haly vyššie ako 15 metrov a koncentrovať svetlo na miesto, ktoré je potrebné osvetliť. Pri manipulácii s tovarom tak budú mať zamestnanci vždy dostatok kvalitného denného svetla práve tam, kde je najviac potrebné.

KANCELÁRSKE PRIESTORY

Pri práci pod umelým svetlom dochádza často k nežiaducim prejavom, ako je horšie sústredenie, bolesti hlavy , očí alebo iné zdravotné problémy. Preto je v týchto priestoroch, kde zamestnanci trávia väčšinu dňa, denné svetlo nevyhnutnosťou. Svetlovody tieto priestory dokážu plnohodnotne presvetliť denným svetlom. V porovnaní s klasickými riešeniami presvetlenia, svetlovody neoslňujú a neprenášajú infračervené žiarenie, a tak aj v lete ostáva v kancelárii príjemné pracovné prostredie.

KONFERENČNÉ PRIESTORY

Konferenčné priestory často trpia nedostatkom denného svetla, čo môže pokaziť dojem z celého eventu. Pomocou svetlovodov Solatube dosiahnete v konferenčných, prednáškových alebo zasadacích priestoroch vždy požadované množstvo denného svetla. Pomocou zatemňovacieho dielu je možné regulovať množstvo vstupujúceho denného svetla do miestnosti od 0 – 100%.

ZDRAVOTNÍCKE PRIESTORY

Denné svetlo je najlepší spôsob, ako získať vitamín D. Tent vitamín pomáha vstrebávať vápnik a fosfor, ktoré sú potrebné pre zdravé kosti. Funguje aj ako regulátor imunitného systému a tak pomáha pri prevencii chorôb.

Taktiež pomáha udržať mozog aktívny, udržať si zdravú váhu a znižuje riziko srdcových ochorení, astmy a niektorých foriem rakoviny. Denné svetlo eliminuje aj vznik plesní, ktoré nepriaznivo pôsobia na zdravie.

Práve kvôli komplexným priaznivým účinkom na zdravie, je denné svetlo nevyhnutné aj v zdravotníckych zariadeniach. Svetlovody Solatube dokážu presvetliť tieto priestory jednoducho a zdravo a vytvoriť tak prostredie vhodné pre liečbu pacientov.

Prečo Svetlovody Solatube®

Svetlovody Solatube nie sú navrhnuté iba na privedenie denného svetla. Na vytvorenie Systému denného osvetlenia je totiž potrebné viac, než to čo vidí oko. Naši inžinieri premysleli i tie najmenšie nuansy a navrhli produkty, ktoré sú vo svojom odbore svetovou jednotkou.

Cenová kalkulácia