+ 421 903 200 555

Domácnosti > Priestor

Priestor

Kúpeľňa

Práve kúpeľňa je v domácnostiach často situovaná do centrálnej časti, kde nie je možné dostať denné svetlo. Kúpeľňa pritom tvorí podstatnú časť investícií pri stavbe či rekonštrukcii domu a preto by bola škoda, ak by nevynikla v plnej kráse. V tejto miestnosti tiež prebieha celý rad skrášľujúcich činností, ktoré si zaslúžia byť realizované pri prirodzenom svetle – či už ide o líčenie, úpravu účesu či holenie. Na rozdiel od umelého svetla kva litné svetlovody zachovávajú farebné spektrum, takže farby (a finálny výsledok) vyzerajú tak, ako pod prirodzeným svetlom. Svetlovod v kombinácii s odvetraním navyše dokáže vyriešiť problematickú nadbytočnú vlhkosť.

Kuchyňa

V súčasnosti je trendom prepájanie priestorov kuchynskej, jedálenskej a obývacej časti domácnosti. Takéto riešenie však prináša nevýhodu v nedostatočnom osvetlení rozsiahleho priestoru ktorý vyniká takýmto prepojením. Ide pritom o priestor kde sa stretáva celá rodina či už pri domácich povinnostiach alebo radostiach a to počas celého dňa. Umiestnenie svetlovodov do týchto priestorov dokáže spríjemniť všetky činnosti, ktorým sa tu venujete. Pod prirodzeným svetlom bude jedlo vyzerať lákavejšie, riad bude dokonalejšie umytý a domáca úloha sa bude písať jednoduchšie.

Obývačka

Obývačka je miestom oddychu a relaxácie. Aj tu je denné svetlo veľmi dôležité. Hlavne pri čítaní dobrej knihy, časopisov alebo hraní spoločenských hier. Ak sa rozhodnete pre poobedný spánok svetlovod je možné zatieniť od 0 – 100% tak, aby Vám intenzita svetla vyhovovala.

Schodisko a chodba

V týchto priestoroch najčastejšie absentuje denné svetlo. V chodbách sa svetlovody často kombinujú s umelým osvetlením, ktoré je voliteľnou časťou svetlovodu . Obľúbená je kombinácia s LED zdrojmi. Výhodou svetlovodov narozdiel od strešnému oknu je bezúdržbovosť. Svetlovody sa nešpinia a netreba ich nijako servisovať, ani očisťovať. Nevýhodou strešných okien nad schodiskom je aj kondenzácia v rohoch strešného okna a následné plesnivenie a znehodnocovanie.

Detská izba

Je to miesto kde ožívajú detské sny, či už na papieri, alebo pri stavbe stavebníc. Denné svetlo je tu potrebné asi v tej najväčšej miere. Špeciálne dôležité je miesto kde bude mať dieťa písací stôl a hrací kútik. Pri písacom stole bude tráviť veľa času. Denné svetlo tu naozaj netreba podceniť. Pri umelom svetle prichádza k horšiemu rozoznávaniu farieb a tvarov, namáhajú sa viac oči čím prichádza k ochoreniu zraku. Preto pri projekcii detskej izby nepodceniť množstvo denného.

Šatník

Šatník je v architektonických riešeniach často podceňovanou miestnosťou, ktorej sa nevenuje dostatok pozornosti . Zabezpečenie optimálneho svetla je pritom atribútom, ktorý by sa nemal zanedbávať. A pritom, kto by sa chcel vybrať do práce v kombinácii šedej a čiernej ponožky.

Prečo Svetlovody Solatube®

Svetlovody Solatube nie sú navrhnuté iba na privedenie denného svetla. Na vytvorenie Systému denného osvetlenia je totiž potrebné viac, než to čo vidí oko. Naši inžinieri premysleli i tie najmenšie nuansy a navrhli produkty, ktoré sú vo svojom odbore svetovou jednotkou.

Cenová kalkulácia