Denné svetlo pod kontrolou

Svetlovody Solatube prinášajú množstvo kvalitného denného svetla avšak, v niektorých prípadoch nastane situácia, kedy je potrebné svetlovod zatieniť, alebo úplne „vypnúť.“ Jedná sa často o spálne, detské izby, ale aj zasadacie miestnosti či multifunkčné športoviská.

Zatemnovaci Diel Pre Svetovody

Pre takéto situácie vyvinula Solatube zatemňovací mechanizmus. Jedná sa o klapku vo vnútri svetlovodu, ktorá je elektronicky riadená. Na tejto klapke je nanesený odrazový materiál spectralight infinity a pri otvorenom stave vedie denné svetlo ďalej tubusom bez straty intenzity. Naopak, keď je potrebné prívod svetla obmedziť, dokážete ho úplne zablokovať.

Výhodou elektronického riadenia je možnosť určiť si vyhovujúcu intenzitu svetla.

Zatemňovacou klapkou je možné plynulo regulovať intenzitu denného svetla od 1% – 100% . Takáto regulácie je možná vypínačom umiestneným na stene alebo diaľkovým ovládaním.
Zatemňovací diel je možné v svetlovode osadiť do ktorejkoľvek časti pozdĺž svetlovodu.

Pri viacerých svetlovodoch je možné prepojiť zatemňovacie časti medzi sebou a ovládať všetky naraz, alebo jednotlivo. Vďaka takémuto riešeniu je možné vytvárať rôzne svetelné variácie, podľa aktuálnych potrieb daného priestoru. Tak dosiahnete požadovaný efekt stlačením jedného tlačidla.

Pre viac informácii nás neváhajte kontaktovať a radi vám navrhneme riešenie pre váš projekt.