Ako si udržať šťastných zákazníkov? Doprajte im denné svetlo

Podnikatelia neustále hľadajú spôsob, ako zlepšovať každodennú skúsenosť zákazníkov s nakupovaním v ich prevádzkach. Často prehliadaná, ale stále dôležitá časť tejto skúsenosti, je osvetlenie. Výskumy ukázali, že denné svetlo znižuje očné napätie a zvyšuje vizuálny výkon očí, vďaka čomu sa ľudia dokážu sústrediť na svoje úlohy dlhšie a presnejšie. Dobré svetlo, hlavne prirodzené denné svetlo, má pozitívny vplyv na celkovú skúsenosť s nákupom. 

Navodenie správnej atmosféry pre nákup

Pozitívne účinky slnečného žiarenia a jeho efekt na pozdvihnutie nálady už boli preukázané mnohými štúdiami a takisto zákazníci, ktorí sa cítia šťastne a nákup si užívajú, majú tendenciu nakupovať viac a častejšie. Takisto ako aj jemná hudba v pozadí dokáže navodiť príjemnú a relaxačnú atmosféru v obchodoch, adekvátne denné svetlo dokáže vytvoriť ideálne podmienky pre nákup zákazníkov. Štúdia z roku 2013 zistila, že maloobchodné predajne s dostatočným prirodzeným osvetlením zaznamenali o 40% viac tržieb ako zle osvetlené obchody. Využitím pozitívneho vplyvu denného svetla môžeme vytvoriť miesto, kde zákazníci budú nakupovať s radosťou. 

svetlovody v komercnom priestore

Šťastný zamestnanec = šťastný zákazník 

Zákazníci nie sú jediní, na koho vplýva osvetlenie. Sú to práve zamestnanci, ktorí trávia v prevádzkach denne dlhé hodiny a sú často prvým kontaktným bodom pre zákazníkov v prevádzke. Vystavenie dennému svetlu preukázalo zlepšenie spokojnosti zamestnancov, zredukovanie chýb pri výkone prác a zvýšilo dokonca produktivitu až o 10%. Znížením hladiny stresu u zamestnancov je možné dosiahnuť vysokú úroveň poskytovaného zákazníckeho servisu a poskytnutie lepšej celkovej skúsenosti pri nakupovaní. 

Negatívna stránka slnečného svetla 

Zatiaľ čo prirodzené svetlo sa považuje za najlepší nástroj na vytvorenie dobre osvetleného nákupného prostredia, nie vždy je tomu tak. Existuje niekoľko významných faktov, kedy práve slnečný svit môže brániť prevádzkam dosiahnuť optimálne výsledky. Prevádzkam v nákupných a obchodných centrách často chýba prirodzený zdroj osvetlenia. Zatiaľ čo využitím prirodzeného slnečného žiarenia pri osvetlení maloobchodných prevádzok môžeme znížiť náklady na elektrickú energiu, slnečné svetlo prináša so sebou aj tepelné žiarenie a potenciálne škodlivé UV žiarenie. Spoločnosti, ktoré využívajú denné svetlo, v konečnom dôsledku platia viac práve za klimatizáciu priestorov, aby vytvorili príjemné pracovné a nákupné prostredie.

Svetlovody Komercne Priestory Potraviny Presvetlenie Obchodu Dennym Svetlom

Ideálne riešenie: Svetlovody – Tubular Daylight Devices (TDD)

Svetlovody poskytujú nákladovo efektívny a energeticky účinný spôsob ako alternatívu pre prirodzené svetlo, ktoré nepôsobí neprirodzene ako tradičný umelý zdroj svetla. Pre spoločnosti, ktoré sa rozhodli využívať výhody denného svetla bez akýchkoľvek obmedzení, spoločnosť Solatube poskytuje prirodzenú svetelnú alternatívu pre maloobchodné priestory vrátane:

Kontroly úrovne osvetlenia
Zatiaľ čo poloha slnka počas dňa a roka môže vplývať na množstvo a dopad prirodzeného svetla v maloobchodných prevádzkach, svetlovod Solatube umožňuje väčšiu kontrolu nad úrovňou osvetlenia v obchode.

Nižšie náklady na energiu
Svetlovody Solatube sú energeticky efektívne zdroje svetla a na rozdiel od slnečného svetla neprehrievajú miestnosti, takže majitelia obchodov ušetria peniaze na klimatizácii aj osvetlení z dlhodobého hľadiska. Pre spoločnosti, ktoré chcú znížiť takisto svoju uhlíkovú stopu a zároveň poskytnúť zákazníkom prémiový zážitok z nakupovania, práve vďaka svetlovodom dosiahnu požadovaný výsledok bez toho, aby investovali vyššie náklady na energiu.

Denné svetlo v prevádzkach bez prístupu slnka
Pre obchodné prevádzky umiestnené v nákupných centrách, pasážach a starších budovách je často prístup k prirodzenému svetlu limitovaný. Svetlovody Solatube umožňujú obchodníkom využívať potenciál denného svetla v ich prevádzkach bez ohľadu na to, kde sú umiestnené alebo ako vyzerajú.

Svetlovody poskytujú benefity denného svetla prevádzkam, ktoré nemajú prirodzený prístup k dennému svetlu. Vytvorili sme riešenie, ktoré je adaptabilné pre rôzne priestory – od maloobchodných prevádzok až po obchodné centrá a neštandardné priestory. Ak hľadáte spôsob ako zvýšiť svoj predaj, morálku zamestnancov a spokojnosť zákazníkov vo vašej prevádzke, naše systémy poskytujú denné osvetlenie a vám prinesú trvalo udržateľné a efektívne riešenie.